TEATR FORTE

TEATR FORTE

…urodził się w roku 2001 – założycielka, wówczas jeszcze studentka Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Krakowie, przez trzy lata wybierała dla niego imię…

Pierwszą premierą Teatru Forte były „Perły Krasickiego” w reż. Jana Korwin-Kochanowskiego. Przedstawienie edukacyjne, w którym zagrali: Katarzyna Nowak, Jan Korwin-Kochanowski i Bartosz Tryboń.

Jednak wtedy jeszcze nie nazwany Forte nie funkcjonował samodzielnie. Pierwsze lata istnienia teatru to działalność pod skrzydłami Krakowskiego Biura Promocji Kultury.

Kolejnym etapem dla teatru było włączenie się jego założycielki do Stowarzyszenia Teatrów Nieinstytucjonalnych STEN – i pod tym szyldem powstają kolejne przedstawienia.

Przełomem jednak jest początek 2010 roku – 15 stycznia Forte staje się dojrzały.

Jesteśmy teatrem offowym – współpracujemy z teatrami, ośrodkami kultury i wszelkimi placówkami kulturalnymi. Nasze przedstawienia, koncerty są grane gościnnie w miejscach kameralnych i w tych nieco większych, wewnątrz i plenerowo.

Repertuar Teatru Forte jest skierowany dla odbiorców w każdym wieku, dlatego powstały cztery działy tematyczne: spektakle dla dorosłych, przedstawienia profilaktyczne
i edukacyjne
, programy okolicznościowe oraz koncerty.

Niezapomnianych wrażeń ze spotkań z Forte

życzy Zespół TEATRU